Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Advokátka Klára Long Slámová ohlásila kandidaturu na prezidentku v roce 2023

Známá česká advokátka Klára Long Slámová oznámila, že v příštích prezidentských volbách se bude ucházet o post hlavy státu. Její cílem je vrátit do politiky „slušnost, respekt k právu a naší Ústavě, úctu k našim spoluobčanům a jejich právům a svobodám.“ Současnému prezidentovi Miloši Zemanovi vyprší druhý mandát 8. března roku 2023.

„V poslední době vidím u lidí jakousi rezignaci. Nevěří, že to s nimi politici myslí dobře. Lidé nemají motivaci, k volbám chodí jen proto, aby volili menší zlo. Říkají, že chtějí změnu, ale nevidí pro ni možnost. Myslím, že každý člověk musí začít sám u sebe, a já tu změnu chci také. Proto, kdo to cítíte stejně, pojďte do toho se mnou,“ ohlásila Long Slámová na Facebooku svou kandidaturu.

Prezident je podle ní reprezentantem země i člověkem, který může vést ostatní k zamyšlení a dialogu o problémech. Může také motivovat zákonodárce ke změně zákonů, k čemuž by jí osobně podle vlastních slov pomohly „mnohaleté praktické zkušenosti v právních odvětvích“.

„Dvacet let dělám s lidmi, slýchávám jejich příběhy. Co je trápí, čím se zabývají. V poslední době vidím u lidí jakousi rezignaci. Nevěří, že to s nimi politici myslí dobře. .. Chci pokračovat v tom, co dělám dvacet let. Nejen pomáhat lidem, ale ukázat jim, že mnoho věcí lze docílit dialogem,“ uvedla Slámová v rozhovoru pro Seznam.cz.

Klára Long Slámová vystudovala Právnickou fakultu UK. Jako advokátka zastupovala například Jiřího Kajínka nebo Petra Kramného. Advokátka má s politikou zkušenosti z předešlých let. Od dubna do června v roce 2010 byla poslankyní Poslanecké sněmovny, kde působila jako náhradnice na kandidátce ODS.