Prezidenti ve světě

Aktuality o dění v zahraničí 

Běloruský prezident Lukašenko: Proti koronaviru pomůže vodka, sauna a traktor

Zatímco téměř celá Evropa ruší veřejné akce, zakazuje volný pohyb osob a vůbec vypadá jako kontinent duchů, běloruský prezident Alexandr Lukašenko si z epidemie koronaviru těžkou hlavu nedělá. O víkendu uspořádal hokejový turnaj a svým občanům poradil, že proti viru pomůže tvrdá práce, vodka a sauna.

„Není potřeba panika, prostě je třeba pracovat. Obzvlášť příjemné je vidět v televizi: lidé pracují s traktorem, nikdo nemluví o viru. Traktor vyléčí všechny. Pole všechny vyléčí,“ prohlásil na téma pandemie koronaviru běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Autoritářský vládce dodal, že radí lidem chodit do suché sauny, protože prý virus hyne při 60 stupních. Poradil i časté mytí rukou, pravidelnou snídani, oběd a večeři a každodenní pití vodky. „Já nepiji, ale v poslední době žertovně říkám, že vodka není jen na mytí rukou, ale také na otravu viru.

„Neměli byste si ve vodce pouze umývat ruce, ale měli byste vir otrávit také zevnitř. Každý den si dejte jednoho panáka vodky, ale ne, když jste v práci,” řekl během víkendu prezident, navzdory informacím ze Světové zdravotnické organizace (WHO), která mýtus o léčbě koronaviru alkoholem vyvrátila.

„Zajděte si dvakrát až třikrát týdně do sauny, to vám taky pomůže. A až vyjdete, umyjte si ruce a napijte se vodky,” řekl prezident, o jehož slovech informoval britský deník The Times. Poslední radou, jak podle běloruského prezidenta zvládnout pandemii nového koronaviru, je práce. „Tvrdě pracujte, obzvlášť v této době! Traktor vyléčí všechno, pole vyléčí všechno,” dodal Lukašenko.