Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Boj o Hrad chci vyhrát, říká generál Pavel. Kampaň zahájí na konci prázdnin

Generál Petr Pavel je rozhodnut zúčastnit se lednových prezidentských voleb a odhodlaný je vyhrát. Připravuje se na kandidaturu, oficiálně ji chce vyhlásit v srpnu. Řekl to ve středu na setkání s novináři. Na počátku července chce zveřejnit transparentní účet, sběr podpisů pro svou kandidaturu již zahájil.

Bývalý vysoký představitel české armády a NATO na tiskové konferenci představil své sponzory, kteří mu slíbili finanční podporu. Pavel řekl, že nebude chtít od nikoho z podporovatelů částku vyšší než tři miliony korun, aby bylo zajištěno co nejširší spektrum dárců. Obrátil se proto na veřejnost, aby mu na účet poslali příspěvek.

Mezi jeho podporovateli je třeba Libor Winkler z finanční skupiny RSJ, zakladatel ePojištění Jan Barta, Jiří Mareš ze společnosti Livesport nebo spoluzakladatel Tipsportu Jaroslav Beran. Generál Pavel zároveň oznámil, že peníze nepřijme od lidí spojených s divokou privatizací nebo nekalými podnikatelskými praktikami, od politicky exponovaných osob, od velkých firem napojených na zakázky státu nebo od lidí, kteří budou požadovat za své peníze nějakou protislužbu. 

“Dlouho jsem opakoval, že jsem pevně rozhodnutý kandidovat. Jediné, co by to mohlo ovlivnit, by byla nějaká vážná nemoc v mém okolí nebo mě samotného. Jako duší stále ještě voják. A voják nejde do války s tím, aby se zúčastnil, ale aby vyhrál,” prohlásil Pavel. “Proč neohlásím kampaň už teď? Těžko si dovedu představit, že by někdo vyhlásil boj a hned si vzal pauzičku, kávičku, myslím tím dovolené. Všichni si chceme tu dovolenou užít, zvlášť po těch těžkostech, co nás provázely. Jsem připraven ohlásit kampaň oficiálně na konci prázdnin,” vysvětlil možný budoucí prezident.