Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Bývalý diplomat chystá na Pražském hradě demonstraci proti Zemanovi

Překladatel a bývalý diplomat Fedor Bruoth v minulosti opakovaně vyzýval zákonodárce k tomu, aby zkrotili prezidenta Miloše Zemana a vykázali ho do patřičných mezí. Zatím tak ale neučinili a podle Bruotha je tak čas přistoupit k další akci, která by mohla napomoci ke kultivaci prezidentského úřadu.

„Pana prezidenta je potřeba zastavit v tom konání, které přesahuje hranice ústavnosti a škodí České republice. Vadí mi rozdělování národa, s tím začal Miloš Zeman. Nálepkuje české obyvatelstvo,“ uvedl Bruoth.

Někdejší diplomat je také jedním z autorů petice požadující konec nepřijatelného působení Miloše Zemana v české politice. Petici ke konci roku 2018 podepsaly tisíce lidí a další přibývají.

„Milion chvilek nás na Letné vyzval, abychom je nestavěli do role Mesiáše, nečekali na to, co nám spadne do náruče shůry, a taky něco dělali. Je tedy konečně na čase dorazit před Pražský hrad a zvolat: „Král je nahý.“ Tak se také plánovaná demonstrace jmenuje. Když je premiér Andrej Babiš natolik sláb, že není schopen přimět premiéra, aby neměnil náš politický systém v poloprezidentský, musí se ozvat občané,“ prohlásil Bruoth.

Demonstrace má proběhnout v úterý 23. července od půl šesté odpoledne u sochy TGM na Pražském hradě. Organizátoři prý ale neočekávají, že by zaplnili celé Hradčanské náměstí.