Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Bývalý izraelský premiér Netanjahu poděkoval Zemanovi za přátelský dopis

Bývalý izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes na twitteru poděkoval českému prezidentovi Miloši Zemanovi za dopis, který mu zaslal krátce poté, co po 12 letech opustil úřad izraelského předsedy vlády. Zeman v dopise vyjádřil Netanjahuovi uznání za výkon takto důležité funkce a poděkoval za osobní přátelství.

„Rád bych vám tímto dopisem vyjádřil své upřímné poděkování za Vaše osobní přátelství a své hluboké uznání za výkon tak důležitého poslání, jako je role předsedy vlády Státu Izrael. Post premiéra jste vykonával 12 let, ale Vaše politické angažmá trvalo podstatně déle. Dovedl jste několikrát stranu Likud k vítězství v parlamentních volbách, zasazoval jste se v boji proti terorismu a v neposlední řadě o ekonomický rozkvět Izraele,“ napsal v dopise Zeman. 

Prezident zároveň poznamenal, že mu je “nesmírnou ctí” Netanjahua nazývat svým přítelem a přítelem České republiky. „Významně jste přispěl při budování úspěšného Státu Izrael, jenž i nadále zůstává trnem v oku mnoha. Inu, úspěch se neodpouští, jak je známo,“ uvedl Zeman.

V závěru dopisu pak český prezident bývalého izraelského premiéra důvěrně oslovil “Milý Bibi” a popřál mu do budoucna mnoho sil a zdraví. „Upřímně Vám přeji, abyste i nadále zůstal houževnatým mužem, jakým bezpochyby jste,“ rozloučil se Zeman.

Netanjahu dnes na Twitteru Zemanovi za dopis veřejně poděkoval. „Děkuji, můj drahý příteli, prezidente České republiky Miloši Zemane,“ napsal Netanjahu na Twitteru. Ke svému příspěvku připojil fotografii dopisu z Pražského hradu.

Benjamin Netanjahu byl premiérem Izraele celkem 15 let, z toho posledních 12 v řadě. Ve funkci jej 13. června vystřídal lídr nacionalistické strany Likud Jamina Naftali Bennett. která vyhrála březnové parlamentní volby.