Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Dalším kandidátem na prezidenta ČR je bývalý starosta obce Vraclav Vladimír Boštík!

Podnikatel a bývalý starosta obce Vraclav Vladimír Boštík oznámil ve středu svoji kandidaturu na prezidenta ČR. Boštíkovi pomáhají tisíce dobrovolníků, nemá tudíž za sebou žádný volební tým. Důvodem ke kandidatuře je prý jeho nespokojenost se situací v naší zemi a s právním řádem. Boštík vznáší kritiku k údajné soudcovsko-policejně-exekutorské mafii, odmítá přijímat uprchlíky, a má v plánu omezit financování politických stran a hnutí ze státní kasy. Celková částka, kterou má Boštík v plánu investovat do volební kampaně, se pohybuje ve výši několika desítek tisíc korun.

Podnikatel je vyučeným automechanikem, pracoval také jako opravář nebo řidič. V 90. letech založil firmu zaměřenou na autodopravu a v současné době v ní podniká jako živnostník. Novinářům také přiznal, že byl nedávno nepravomocně odsouzen za krádež nafty, kde se momentálně připravuje k odvolacímu řízení.

Boštík se domnívá, že jsou jeho protikandidáti bez jakéhokoli realistického myšlení. Naopak u sebe vnímá jako silné stránky svou dlouholetou zkušenost s jednáním s lidmi a veřejností z období, kdy byl starostou, což trvalo celých 8 let.

Boštík tvrdí, že nasbíral již 63 242 podpisů. Včetně něj se to podařilo i současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, bývalému akademikovi věd Jiřímu Drahošovi nebo podnikateli Michalovi Horáčkovi. Místopředseda Senátu Jaroslav Kubera a bývalý šéf kabinetu premiéra Rusnoka Karel Štogl oznámili, že mají dostačující podporu v senátu. Prezidentských kandidátů je opravdu celá řada. Patří mezi ně i bývalý šéf automobilky Vratislav Kulhánek, lékař Marek Hilšer, podnikatel Igor Sládek, politik Miroslav Sládek, šéf Asociace obranného průmyslu Jiří Hynek, hudebník Petr Hannig, nebo exposlanec Otto Chaloupka. Jedinou ženskou postavou mezi mužskými kandidáty je herečka Jana Yngland Hrušková.