Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hulka a Zeman

Daniel Hůlka chce vrátit státní vyznamenání, Zeman ho zklamal

Zpěvák Daniel Hůlka, který patřil mezi podporovatele prezidenta Miloše Zemana v obou prezidentských volbách, chce vrátit státní vyznamenání. Zeman jej jako člověk i jako prezident, který se podle něj obrátil proti národu, zklamal. Hradní mluvčí v reakci na Hůlkovo oznámení uvedl, že zloba není dobrý rádce a Hůlka žije v klamu.

Hůlka obdržel od Zemana medaili Za zásluhy v roce 2016. Nyní se ho dotklo, když mu Zeman prostřednictvím rozhovoru v MF Dnes doporučil, aby si za svou účast na protirouškové demonstraci “dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí”.

V otevřeném dopise Hůlka Zemanovi napsal, že jej zklamal jako člověk, ale především jako prezident země. V době, kdy se lidé bojí o budoucnost svou a svých bližních, se k nim prý prezident otočil zády.

“Národ, který Tě demokraticky zvolil prezidentem své země, od Tebe očekává pomoc či slova útěchy, a Ty si naopak ještě přisadíš. Řekneš lidem, že jsou neschopnó, nevzdělaní a zaslouží si zkrachovat, potažmo skončit na ulici,” stojí v dopise.

Zpěvák hodlá své vyznamenání vrátit 28. října na Pražském hradě. “Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět,” píše Hůlka. Zemanovi na závěr doporučil také mokrý hadr na hlavu a pobyt v ústraní.