Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Den před volbami vede u sázkových kanceláří prezidentský kandidát Petr Pavel

Den před otevřením volebních místností pro volbu prezidenta republiky vede u sázkových kanceláří bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel. Po středeční debatě na CNN Prima News si pozici upevnil a jeho kurz je ve čtvrtek na hodnotách až 1,52:1. Naopak ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová si pohoršila. V pondělí měla kurz na výhru 5:1 a aktuálně stoupl 14:1.

Další z kandidátů na hlavu státu, předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš zůstává podle bookmakerů druhým favoritem s kurzem okolo 3,4:1. Vyplývá to z informací sázkových kanceláří na jejich internetových stránkách. Vývoj kurzů pravděpodobně ovlivní dnešní předvolební debata na TV Nova, na které přislíbil poprvé účast i Babiš. Ten se dosud diskusí neúčastnil s odůvodněním, že média podle něj chtějí dělat z prezidentské volby mediální show a lidé jeho názory znají.

Desítky tisíc lidí si na svého favorita vsadily už před mnoha týdny. U nich podle Fortuny nelze předpokládat, že by šli ve volbách proti svým vlastním penězům.

„Valná většina sází srdcem, těch, kteří se chovají vyloženě pragmaticky, zajišťují své dřívější vklady podle vývoje kurzů, je relativně málo. Proto jsme zvolili kombinovaný model, který by měl být nejpřesnější,“ uvedla sázková kancelář Fortuna.

V roce 2018 lidé na prezidentské volby u sázkových kanceláří v ČR vsadili asi 285 milionů korun, letos by objem vsazených peněz mohl převýšit 300 milionů. Například v Tipsportu očekávají zhruba 250 milionů korun. Na výhru Babiše je u této kanceláře aktuálně vsazeno přes 32 milionů korun a na Pavla přes 30 milionů.