Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Denisa Rohanová – kandidátka na prezidentku v prezidentských volbách v lednu 2023

Denisa Rohanová (*16. dubna 1975) je prezidentka České asociace povinných, které se zaměřuje na pomoc lidem v dluzích a v exekuci. Mezi její největší úspěchy patří podle jejího tvrzení prosazení seznamu nezabavitelných věcí do exekučního řádu a vytvoření Metodického pokynu pro Policii ČR v případě mobiliárních exekucí.

Svou kandidaturu na prezidentku republiky oznámila už loni v dubnu. Podařilo se jí získat 20 podpisů od poslanců z předešlé Poslanecké sněmovny a zároveň nasbírala asi 27 tisíc podpisů občanů. I přes spekulace o tom, že jí kandidatura nebude umožněna kvůli podpisům zákonodárců z předešlé Poslanecké sněmovny, byla její kandidatura Ministerstvem vnitra potvrzena. Cestu na Hrad ji paradoxně zkomplikovalo, když její transparentní volební účet obstavil exekutor.

„V prezidentských volbách chci kandidovat jako obhájkyně spravedlivé společnosti, společnosti, kde každý, bez ohledu na svůj původ nebo majetek, bude mít šanci na šťastný a důstojný život,“ uvedla. „Chci, aby se lidé v této zemi cítili velmi dobře, aby se jim vrátila sounáležitost, která mezi námi byla a vytratila se,“ shrnula své cíle v rozhovoru.

Jako prezidentka by se chtěla zaměřit na spojování dvou nesmiřitelných táborů, do kterých se česká společnost rozdělila. Do politiky by také ráda vnesla více ženství, a obrousit tak chce hrany vytvořené mužskou částí politiků.