Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Drahoš se stane prezidentem, odhadují sázkové kanceláře

Přestože nejsou prezidentské volby ještě ani za dveřmi, bookmakeři sázkových kanceláři pozorně sledují veškeré dění týkající se prezidentských kandidátů, aby mohli pružně upravovat kurzy sázek. Pochopitelně se ve vlastním zájmu snaží mít co nejvíce a co nejkvalitnějších informací, aby stále byli alespoň o krok napřed oproti sázejícím. Kurzové sázky, respektive kurzy na vítězství jednotlivých kandidátů tak mohou být určitým barometrem jejich momentálních šancí stát se prezidentem ČR.

Favoritem bookmakerů českých sázkových kanceláři je v tuto chvíli bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Kurz na jeho vítězství klesl na 2,1:1, což znamená, že za vsazenou stokorunu získá sázející v případě výhry Drahoše 210 korun. Naopak Zemanův kurz se zvýšil až na 3,5:1, za stovku by tak sázející dostal 350 korun, pokud by Miloš Zeman svůj mandát obhájil. Bookmakery zřejmě vedly ke zvýšení kurzu i spekulace kolem prezidentova zdravotního stavu a možnost, že se může nakonec rozhodnout svou kandidaturu stáhnout.
Dle mluvčího Tipsportu Jiřího Hadravy je na Zemana nasázeno už kolem tří milionů korun. Nejvyšší sázku na jeho vítězství zatím přijala Fortuna, u které si sázkař vsadil 100 tisíc korun při tehdejším kurzu 1,6:1. Lidé podle Hadravy sázejí i na zatím pouze potenciální kandidáty, jako například na ministra Stropnického, který v červnu začínal s kurzem 40:1, nebo hokejistu Jaromíra Jágra, který startoval na hodnotě 680:1. Hadrava doplnil, že „Stropnický vychází v předvolebních průzkumech jako druhý nejoblíbenější politik v zemi. Pokud do voleb skutečně půjde, může současné favority Drahoše, Zemana a Horáčka potrápit“.

Noví kandidáti ale sázející zatím příliš neoslovili. Bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek má kurz 18:1, předseda strany Rozumní Petr Hannig dokonce 500:1. Kdo by se ovšem chtěl stát za sto korun milionářem, tomu Fortuna nabízí vsadit si s kurzem 9999:1 na Marka Dalíka a doufat, že se z vězení dostane rovnou na Pražský hrad.

Celkový objem sázek zatím dosahuje podle vyjádření společností Tipsport, Fortuna a Chance zhruba 13 milionů korun, všechny kanceláře však očekávají, že 50 milionů korun z minulých prezidentských voleb bude výrazně překonáno.