Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Exprezident Václav Klaus je znovu v nemocnici, má potíže s vysokým tlakem

Bývalý prezident Václav Klaus byl znovu hospitalizován v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN). Trápí jej potíže s vysokým tlakem, kvůli kterým strávil několik dní v nemocnici už minulý týden. Jak dlouho bude exprezident hospitalizovaný zatím není známo.

„Ukázalo se, že ten problém, se kterým byl minulý týden v nemocnici, je potřeba ještě doléčit,“ uvedl Klausův mluvčí Petr Macinka. Hospitalizace by podle něj neměla být příliš na dlouho.

Klaus o předminulém víkendu strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek. Při odjezdu řekl, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů.

Při odchodu z nemocnice minulý týden se přitom nechal slyšet, že se u něj nedá očekávat dodržování klidového režimu a zamířil rovnou do svého institutu (Institut Václava Klause). „Já myslím, že je to dobrý. Měl jsem nějaký šíleně vysoký tlak, teď jsem měl nějaké žaludeční komplikace s tím nějaké, tak doufám, že se to stabilizovalo,“ řekl Klaus novinářům po propuštění z nemocnice.

Václava Klause (80) jinak zásadní zdravotní problémy netrápí. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.