Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Exprezidenta Klause propustili z nemocnice, musí se ale vracet na kontroly

Bývalý prezident Václav Klaus byl v pátek propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) do domácího léčení. V posledních týdnech byl hospitalizován opakovaně, nyní strávil více než týden na urologické klinice. Do nemocnice bude docházet na občasné kontroly, informoval veřejnost Klausův mluvčí Petr Macinka z Institutu Václava Klause. 

Klaus strávil v nemocnici dvě noci druhý zářijový víkend, následně se v úterý 14. září do péče lékařů vrátil. Z ÚVN byl propuštěn v pátek 17. září. Při odjezdu řekl tehdy novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím.

Zdravotní problémy se jinak bývalému prezidentovi vyhýbají. Jeho zdraví média sledovala v roce 2008, kdy podstoupil operaci kyčelního kloubu. V roce 2012 se podrobil operaci šedého zákalu.

Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po přednášce pro studenty Vysoké školy ekonomické se nechal otestovat na koronavirus a výsledek byl pozitivní. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.