Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hamáčkova návštěva u Zemana zůstává tajemstvím, obsah schůzky nechtěli komentovat

Prezident Miloš Zeman se na Pražském hradě u pracovního oběda setkal s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Na rozdíl od dalších pravidelných setkání tentokrát nechtěl ani jeden z účastníků obsah schůzky komentovat. Dá se však očekávat, že hovořili o pondělním usnesení vlády ohledně ředitele Bezpečnostní informační služby. 

Po setkání se Hamáček u novinářů nezastavil a odjel, Ovčáček odmítl schůzku komentovat. „Obsah jednání nebudeme nyní komentovat,“ napsal později hradní mluvčí novinářům.

Veřejnost tak bohužel nezná postoj vicepremiéra a ministra vnitra Hamáčka k výběru nového šéfa BIS (Bezpečnostní informační služby). Kabinet hnutí ANO a ČSSD pověřil na pondělním zasedání nynějšího šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelku zastupováním na pozici ředitele BIS od 16. srpna do doby jmenování nového šéfa. 

Výběr nového ředitele bude podle premiéra Andreje Babiše (ANO) náležet vládě, která vzejde z říjnových sněmovních voleb. Koudelkovi končí funkční období v polovině srpna. 

Naposled se Zeman s Hamáčkem na pracovním obědě sešli 1. června. Na konci června absolvovali pracovní oběd s prezidentem v Lánech všichni ministři.