Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hrad chystá kvůli pomluvám další trestní oznámení

V současné době probíhá u brněnského soudu řízení o trestním oznámení Pražského hradu na radního městské části Brno-střed Svatopluka Bártíka, který před prezidentskými volbami zveřejnil zprávu o tom, že Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu pár měsíců života.

Zveřejnění nepodložených informací tehdy odsoudili ostatní radní i starosta Brna-střed Martin Landa: „Nerozumím podstatě toho sdělení a myslím si, že ať je pravda jakákoliv, tak jsou věci, které do veřejného prostoru nepatří,“ konstatoval.

Nyní se hradní kancelář chystá podat další trestní oznámení, tentokrát na neznámého pachatele kvůli šíření informace, že prezident Miloš Zeman prodělal v den vyhlášení výsledků voleb mozkovou mrtvici. Informaci o tom, že Hrad plánuje podat v této věci trestní oznámení sdělil serveru iDnes prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

„Dnes odpoledne mám poradu s právníky, kdy připravujeme trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci pomluv o tom, že prezident prodělal mozkovou mrtvici a že zasahovala záchranná služba Středočeského kraje. Informace šly tak daleko, že nás dokonce kontaktovala ČTK a Česká televize, zda je to pravda. Pevně věřím, že dojde k vystopování tohoto hyenismu,“ uvedl Mynář.