Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hrad ruší prezidentův program, nepůjde k volbám ani do televize

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček po týdnu spekulací o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana připustil, že prezident je už čtrnáct dní nemocný. Současný stav ho prý ale neomezuje ve výkonu ústavních povinností. Neumožňuje mu však vypravit se do volební místnosti, svůj hlas proto hodí do přenosné urny na zámku v Lánech. Plánované nedělní vystoupení v televizi bylo zrušeno.

„Pana prezidenta navštívil profesor Miroslav Zavoral, který je ošetřujícím lékařem pana prezidenta. Pan profesor doporučil panu prezidentovi, aby omezil pracovní aktivity, které má naplánovány. Pana prezidenta to nesmírně mrzí, musí zrušit účast v nedělní Partii na Primě,“ uvedl Zemanův mluvčí.

Ovčáček dále sdělil, že Zavoral Zemanovi nedoporučil, aby využil možnosti volit ve volební místnosti. „Prezident republiky toto doporučení vyslyšel. Na základě doporučení profesora Miroslava Zavorala bude upravován i další program prezidenta republiky,“ informoval mluvčí.

Podle Ovčáčkových slov pro Rádio Z Zeman nyní na zámku v Lánech nabírá síly a lékař k němu jezdí pravidelně. „Musíme si uvědomit, že panu prezidentovi je 77 let. To už je věk stáří a to se prostě musí některé neduhy objevit,“ řekl Ovčáček. „Chtěl bych rozptýlit všechny ty fámy, dezinformace, různé obavy. O pana prezidenta je velmi dobře postaráno, je mu poskytována vysoce kvalitní péče,“ dodal.