Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hrad z technických důvodů zrušil Zemanův program, o zdraví ale podle Mynáře nejde

Kancelář prezidenta republiky nečekaně zrušila dnešní program prezidenta Miloše Zemana, údajně z „technických důvodů“. Zeman se měl odpoledne v Lánech sejít s kandidátem na ministra životního prostředí Petrem Hladíkem (KDU-ČSL) a také svolal kulatý stůl k energetice. Podle kancléře Mynáře zrušení programu nemá spojitost s prezidentovým zdravotním stavem. 

„Z technických důvodů se zítra (ve čtvrtek) plánovaný program v Lánech neuskuteční. Náhradní termín přijetí ministerského kandidáta je 20. října v 15:00 hodin, u kulatého stolu náhradní termín hledáme,“ uvedl tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček.

Ke kulatému stolu prezident pozval na dnešní odpoledne například bývalého ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (ANO), prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého nebo odborového předáka Josefa Středulu, který setkání inicioval. Mluvit měli o dopadech drahých energií na Českou republiku.

„Nehledejme za tím žádné spekulace. Jedná se o technickou záležitost,“ uvedl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář ke zrušení programu. „Technickou záležitost“ blíže specifikovat nechtěl. „Není to nic, co by mělo spojitost s panem prezidentem a jeho zdravotním stavem,“ uvedl s tím, že páteční program prezidenta na Pražském hradě platí. Zeman má v pátek odpoledne na Hradě přijmout vítěze soutěže Vesnice roku.