Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hudebník Ruppert: Havla nikdo neviděl ve funkci nadranýho, na rozdíl od Zemana

Zpěvák a frontman kapely Monkey Business Matěj Ruppert se začal starat o politiku. Nejprve si na koncert vzal kostým s „parazity“, na kterém nechyběly ani fotky prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, teď se zase vyjádřil k politice prezidenta Zemana, ale i Václava Klause.

„Tak nějak nevím jestli máme posledních pár let štěstí na prezidenty?“ napsal zpěvák k fotce, na které je zachycený někdejší prezident Václav Klaus, který na sobě nemá tričko. Právě těmito slovy rozpoutal Ruppert vášnivou debatu.

Mnozí mu vyčetli, že kritizuje někoho za jeho vzhled. To ale umělec odmítl. „Já ale nekritizuji, jak vypadá, ale že se nechá vyfotit v pozici pro prezidenta ne zcela vhodnou! To má s Milošem Zemanem stejně!“ myslí si Ruppert.

V následných komentářích se pak pustil právě i do Zemana. „Náš poslední prezident má dokonce i videa! A audia jak mluví sprostě jak dlaždič a touhle fotkou, kterou jsem mimochodem nezveřejnil já, jsem chtěl poukázat na pokračující trend určité pokračující prezidentské neurvalosti,“ tvrdí zpěvák. „Zeman brutálně rozděluje společnost!!! Viz věta, jejímž adresátem jsem i já – shut up! Co už by mělo být víc rozdělování společnosti než říci svým oponentům, ať držej hubu?“ zajímá zpěváka. „Opravdu vám přijde v pořádku, že tohle řekne prezident demokratické země svým oponentům? Nebudu mlčet, to si teda pište!“ vzkázal hudebník.

Naopak se zastal prvního českého prezidenta Václava Havla. „Havel? Ten byl snad skvělej, ne?“ napsal. Viděl jste někdo někdy Václava Havla v době, kdy byl prezidentem nebo po ní, opilého? Nebo na takovéhle fotce? Nebo v ohavných šortkách a tričku? Já tedy ne!“ dodal Ruppert.