Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Jaroslav Hutka: Předpokládám, že kritici jsou zarytí posluchači rádia Impuls

„Andělé šťastní a radostní, zpívají václavský chorál, zubatá na káře pohřební, dělá po dláždění randál. Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud. Zubatá mává nám nazdar,“ zpívá písničkář Jaroslav Hutka ve své nejnovější písničce, která vzbudila velký rozruch.

Reakce na píseň byly převážně negativní, reagoval i Pražský hrad. Našli se ale i tací, kteří Jaroslavu Hutkovi vyjádřili podporu. „Když prezident Zeman tvrdil Putinovi, že by se novináři měli likvidovat, mnohým to nevadilo. Někteří ho za to dokonce chválili. Kardinál Duka mlčel. Když se nyní písničkář Jaroslav Hutka vyjádřil, byť v básnické metafoře, stejně nekorektně o prezidentovi, mnozí mu spílají a odsuzují ho,“ poukazuje na dvojí metr neúspěšný prezidentský kandidát a nynější kandidát do Senátu Marek Hilšer.

Podle Hilšera tato situace ukazuje na to, co se začne odehrávat ve společnosti, když hlava státu začne být nekorektní. „Je třeba říci, že se sprostotou začal Miloš Zeman, a nyní sklízíme její plody. Nepřeji si, aby tento šílený stav řešila zubatá jako v písničce J. Hutky, ale abychom se tomu postavili v našich duších,“ prohlásil Hilšer.

„Když mluví prezident jako kanál, chce likvidovat novináře, tak to nevadí. To je v pořádku, protože je to prezident. Jako v pohádce císařovy nové šaty. Když obyčejný písničkář vyjádří svůj názor naprosto stejným způsobem, tak by upalovali. Tak to dopadá, když zemi vede zlý dědeček,“ dodal mladý lékař Hilšer.

Jaroslav Hutka zprvu neměl potřebu reakce na svou píseň komentovat, později se ale přeci jen se svými pocity svěřil. „Mně to docela baví, jak ti pitomci napnutě čekají na každou příležitost se moralisticky rozdurdit, ale tady jsou nějak vedle. To neleze terorista s bombou přes hranice, ani nikdo neznásilnil malou holčičku, to je jen písnička, a ještě ke všemu veselá, ale neposedná,“ řekl. Na facebooku pak dodal: „…Ano, jsem pravdomluvný, ale nejsem blbej, abych byl korektní před politickou policií. Zeman může být nekorektní prase a já to mám korektně akceptovat. Tak v tomhle nejedu, ani v těch kecech o pokleslé umělecké hodnotě. Předpokládám, že kritici jsou zarytí posluchači Radia Impuls,“ napsal Hutka.