
Jiří Drahoš zahájil svou senátní kampaň
Jiří Drahoš podruhé zkusí uspět v politice. Poté, co se dokázal probojovat do druhého kola volby prezidenta, v němž prohrál s Milošem Zemanem, se nyní pokouší dostat do Senátu za Prahu 4. „Prahu a Českou republiku můžeme dát dohromady jen společně,“ řekl Drahoš při startu své volební kampaně.
Žiju v Praze přes padesát let a většinu z toho jsem prožil na Praze 4, bydlel jsem tu třicet let,“ vysvětlil bývalý šéf Akademie věd, proč si ke své kandidatuře vybral právě tento volební obvod.
Ve volební kampani má Jiří Drahoš podporu čtyř politických stran – TOP 09, KDU-ČSL, hnutí STAN a Strany zelených. Na start kampaně u pražského Divadla Na Jezerce zavítal předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, první místopředseda STAN Vít Rakušan, lidovecký senátor Petr Šilar a předseda Zelených Petr Štěpánek. „Společně to dokážeme,“ věří Drahoš v úspěch.
„Otázku, do kterého bych vstoupil senátního klubu, nechám na chvíli, až ten Senát bude uloven,“ odvětil Drahoš novinářů, do kterého senátního klubu by v případě získání mandátu zamířil.