Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Josef Středula se v nedělní debatě vzdal kandidatury na prezidenta, podpořil Nerudovou

Nečekaný závěr přinesla nedělní debata prezidentských kandidátů na České televizi, kdy v jejím závěru odborový předák Josef Středula oznámil, že odstupuje z volby hlavy státu. Svým příznivcům doporučil volit bývalou rektorku Mendelovy univerzity Danuši Nerudovou. Zároveň poděkoval svým sympatizantům. Nerudová uvedla, že si jeho kroku váží.

Středula na konci dvouhodinové debaty v čase vyhrazeném pro závěrečnou řeč kandidáta požádal moderátora, aby mu umožnil přečíst prohlášení. „Není to typ výzvy voličům, jde o trochu jiné prohlášení,“ uvedl svou řeč Středula. „Necelý týden před prvním kolem prezidentské volby jsem se rozhodl učinit zásadní krok týkající se mé kandidatury. Nechci, aby prohrála slušnost a korektnost. Vždy mi na prvním místě záleželo na zájmech občanů a na republice samotné,“ zahájil svou řeč.

„Koho chceme jako prezidenta? Komunistického udavače stojícího aktuálně před soudem, komunistického rozvědčíka? Já tedy ne. S tím se nedokáži smířit a nesmířím“ vymezil se Středula vůči Andreji Babišovi a Petru Pavlovi.. „Proto jsem se rozhodl odstoupit z prezidentské kandidatury a podpořit ve volbě jedinou pro mne přijatelnou kandidátku z vámi favorizované trojice, profesorku Danuši Nerudovou,“ řekl divákům.  Nerudová má podle něj sociální cítění a je schopná zasadit se o důstojný život občanů republiky. 

Nakonec Středula poděkoval všem, kteří ho podpořili a kteří za ním stáli a dodal, že bude nadále pokračovat ve své práci pro odborovou centrálu a zlepšovat podmínky zaměstnanců. „Slibuji vám, že budu s ještě větší vervou bojovat za důstojný život lidí i firem tak, jak to ostatně neúnavně dělám již 30 let,“ prohlásil.