Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancléř Mynář přišel o hospodu v Osvětimanech. V noci shořela v plamenech

Hasiči ze Zlínského kraje v noci na úterý zasahovali u rozsáhlého požáru v Osvětimanech, který zachvátil restauraci Na Srubu. Ta patří firmě prezidentova kancléře Vratislava Mynáře a leží jen kousek od penzionu, který taktéž spadá do jeho majetku. Příčina požáru zatím není známá, předběžná škoda je podle hasičů zhruba patnáct milionů korun.

„Hlášení o požáru jsme přijali v 02:31 hodin. V době našeho příjezdu k požáru hořela celá střecha objektu. Na místo se dostavil správce budovy. Hasební práce jsme prováděli v dýchacích přístrojích s několika proudy vody. Lokalizace požáru byla nahlášena v 03:31 hodin. Po lokalizaci jsme prováděli měření teploty konstrukcí, rozebírali konstrukce a dohašovali skrytá ohniska hoření,“ informoval Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. 

Příčina požáru není dosud známá, sám Mynář ale Frekvenci 1 sdělil, že se podle něj nejednalo o náhodu. Nedaleko hospody se nachází i penzion, na jehož dostavbu získal Mynář se svou firmou Clever Management dotace. Ty byly podle policie neoprávněné, kancléř tak byl obviněn z dotačního podvodu s tím, že poškozuje finanční zájmy EU.

Policejní mluvčí Milena Šabatová uvedla, že policisté pracují hned s několika verzemi příčiny vzniku požáru v Osvětimanech. „Pracujeme s tím, že požár mohl vzniknout z nedbalosti, kvůli technické závadě nebo že byl založený úmyslně,“ řekla Šabatová. Dodala, že v době vzniku požáru se podle vyšetřovatelů v budově nikdo nenacházel.