Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kancléř Mynář s úřady nevychází. Dostal pokutu za rekonstrukci vily bez povolení

Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář opět porušil předpisy. Za nepovolenou rekonstrukci vily v pražských Strašnicích dostal pokutu od Stavebního úřadu Prahy 10. Přesnou výši úřad nesdělil a Mynář si ji prý nepamatuje. Kancléř již dříve dostal pokutu v souvislosti s pořádáním zabijačky během nouzového stavu a jeho firma byla pro změnu sankcionována za neoprávněné čerpání vody na zasněžování sjezdovky.

Kancléř stavebnímu úřadu Prahy 10 původně nahlásil pouze udržovací práce ve vile v pražských Strašnicích. K takovým pracím není potřeba stavební povolení. Následně ale byla vila zásadně přestavěna, včetně zásahu do nosné konstrukce domu. Podle rozhodnutí o přestupku byla například odstraněna a nově vyzděna jižní terasa vily. Původní jednopodlažní terasa s pochozí střechou u severní fasády zase byla nahrazena novou přístavbou včetně nového základu.

„Můj stavební dozor zahájil stavbu na ohlášku, jestli si dobře vzpomínám, ani jsem o tom pořádně nevěděl,“ uvedl k pokutě hradní kancléř. „Na udání, myslím, že sousedů, přišel stavební úřad na kontrolu a zjistil, že by to nemělo být na ohlášku, ale na řádné stavební povolení. Dostal jsem pokutu, kterou jsem uhradil,“ dodal. 

Horní hranice pokuty za tento přestupek proti stavebnímu zákonu činí dva miliony korun. Mynář si přesnou výši pokuty nepamatuje, odmítl ale, že by šlo o dva miliony. „Podle mého názoru i podle vyjádření stavebního úřadu jsem jako každý druhý občan v této republice v tomto směru něco mírně porušil,“ řekl Mynář a poznamenal, že se stavebnímu úřadu omluvil s odůvodněním, že byl mylně informován o tom, že mohl postupovat pouze prostřednictvím ohlášky.