Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kandidát na prezidenta ČR Horáček se těší na veřejné debaty se všemi protikandidáty!

Prezidentský kandidát Michal Horáček se velmi těší na to, až bude kampaň v plném proudu. Zároveň prohlásil, že si již zvykl na vytahování špíny, která ke kampani v takovém rozsahu patří. Lživé útoky považuje za nedílnou součást otevřeného prostoru voleb, je dospělý a respektuje fakt, že žijeme v demokratické zemi, jejímž heslem je především svoboda slova. Rovněž uvedl, že se nemůže dočkat, až začne konfrontovat své konkurenty prostřednictvím debat. Veřejné diskuze jsou podle něj důležitou součástí kampaně, lidé tak mají možnost lépe kandidáty poznat a pochopit.

Podnikatel si pochvaluje i cesty, které podniká po celé republice, aby tak mohl sledovat lidské úsilí a vyslechnout různé lidské příběhy. Nechal se slyšet, že již navštívil více než 500 míst. Česko prý nabízí celou škálu úchvatných míst. Jeho cesty zaznamenává režisér a dokumentarista Robin Kvapil, kterého Horáček považuje za zajímavého člověka.

Vzhledem k časové náročnosti kampaně je zjevné, že mu nezbývá moc času na osobní život. Tvrdí ale, že je na to zvyklý z minulosti, kdy budoval velkou firmu. Navíc jej setkávání se s lidmi naplňuje, jak sám říká. O příspěvcích na facebooku prohlásil jen tolik, že si vše píše sám. A v případě, že jej občané zvolí novým prezidentem ČR, je rozhodnutý si najít čas na sociální sítě i na Hradě, jelikož má za to, že jej váže zodpovědnost k tomu, co napíše a jak koná. Další zajímavostí je, že kandidát Horáček razantně odmítá zaměstnávat tiskového mluvčího ve svůj prospěch. Doslova řekl, že nepotřebuje peskovat za vlastní chyby někoho jiného.

Situaci kolem Andreje Babiše komentoval slovy, že pokud by byl Babiš pouze trestně stíhaný, ale nebyl odsouzený, musí být považovaný za nevinného, jak praví náš právní řád. Dodal, že fakt, že je šéf ANO velice bohatý člověk, který vlastní média, může být nebezpečný, ale neznamená to, že by v Horáčkovi zakořenil hluboké obavy. Jeho osobu vnímá i jako hlavní téma nadcházejících parlamentních voleb.

O bezpečnosti naší země si myslí, že tady určité riziko je vždy. To, že se ještě žádný útok nestal v této zemi, je skvělé, ale ne nemožné do budoucna. Žijeme v nebezpečném světě, bojíme se fenoménu islamistického terorismu, což je pochopitelné, Horáček je však přesvědčený, že se nejedná o xenofobii.

Na otázku, proč by lidé měli volit právě jeho, odpověděl: ´´ Lidé se mohou spolehnout, že budu zcela nezávislý na politické mašinerii i na dalších strukturách jako lobbistické či finanční party. ´´Jedinými osobami, které chce zastupovat, jsou občané České republiky a jejich zájmy.