Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kauza Staněk se dnes vyřeší, slíbil premiér Babiš před dnešní schůzkou s prezidentem

Premiér Andrej Babiš věří, že na dnešní schůzce s prezidentem Zemanem se problém s výměnou ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) definitivně vyřeší. Premiér novinářům při návštěvě Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) řekl, že nechce věc nechat na období po prázdninách.

„Myslím, že se to vyřeší dneska. Budu informovat předsedu Jana Hamáčka,“ uvedl předseda vlády s tím, že podle slov vicepremiéra Hamáčka by měl Zeman změnit názor na základě rozhodnutí předsednictva ČSSD, které trvá na nominaci Michala Šmardy. Zeman slíbil, že Staňka odvolá k 31. červenci, nepotvrdil ale, že Šmardu jmenuje.

V úspěch dnešní schůzky věří i předseda ČSSD Hamáček. „Věřím, že to nějaký posun přinese. Ta věc se táhne příliš dlouho, usnesení předsednictva je jasné. Pan premiér navrhl odvolání pana ministra Staňka a jmenování pana Šmardy. Sociální demokracie jasně deklarovala, kdo má být ministrem kultury,“ zopakoval v pondělí Hamáček.

Stále nicméně platí výhružka sociálních demokratů, že pokud by se Šmarda ministrem nestal, pro ČSSD by to mohl být důvod pro odchod z vlády. Hamáček pro to dostal minulý týden mandát od předsednictva strany.