Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Předseda Senátu Vystrčil: Bylo by dobré, aby Zeman informoval o svém zdravotním stavu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce prohlásil, že by bylo vhodné, aby Miloš Zeman vzhledem k blížícím se sněmovním volbám informoval o svém zdravotním stavu. Jako možnou variantu zmínil, že by se Senát oficiální cestou dotázal na zdraví hlavy státu jeho kanceláře. 

„Byl bych velmi nerad, kdybychom se ho (prezidenta) nakonec museli oficiálně dotazovat. V okamžiku, kdy by se ukázalo, že pořád nevíme, jak to je, a bylo by to celé zahalené nějakou mlhou, tak jedna z variant, která je ve hře, je, že máme možnost se takto oficiálně dotázat. On nemusí odpovědět. Ale znovu říkám, že věřím, že to nebude potřeba, že se normálně ty informace dozvíme,“ uvedl Vystrčil.

Prezident Zeman v září strávil osm nocí v Ústřední vojenské nemocnici. Pražský hrad zprvu důvody hospitalizace nekomentoval, později označil prezidentův pobyt v nemocnici za rekondiční. Mluvčí Hradu sdělil, že lékaři prezidenta v prvních dnech podrobili několika vyšetřením, že nenalezli život ohrožující problémy a že zjistili, že trpí mírným vyčerpáním a dehydratací. 

Hrad se k výtkám předsedy Senátu vyjádřil prostřednictvím tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka. „Výroky páně Vystrčilovy v rámci zachování sebeúcty ponechám bez komentáře,“ sdělil mluvčí.