Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Končí moje 32 let dlouhá životní dráha v politice, rozloučil se Zeman s Ústeckým krajem

Prezident Miloš Zeman dnes návštěvou Ústí nad Labem a Děčína zahájil svou dvoudenní cestu po Ústeckém kraji. V plánu je setkání s politiky i občany. Zeman řekl, že dvoudenní návštěvou Ústeckého kraje se loučí s kraji jako takovými, protože za několik měsíců končí jeho 32 let dlouhá politická dráha. Region jako hlava státu navštívil již posedmé.

„Je to moje rozlučková návštěva, před týdnem jsem se rozloučil s prezidenty visegrádského uskupení v Bratislavě a dnes se loučím v Ústeckém kraji, s kraji jako takovými. Za několik měsíců končí moje 32 let trvající životní dráha v politice. Jsem rád, že jsem právě tady,“ prohlásil Zeman ve svém úvodním projevu v Ústí nad Labem.

Zeman přijel do Ústeckého kraje na pozvání hejtmana Jana Schillera (ANO). Zastupitelům v Ústí nad Labem řekl, že je pro větší využití uhlí v energetické krizi. Za šíření požáru v Českém Švýcarsku podle něj může i bezzásahová ideologie. Podpořil také opětovné splavnění Labe.

„Slyšel jsem, že ten požár způsobili trampové, nesouhlasím s tímto názorem,“ uvedl. „Domnívám se, že ho způsobili ti, kteří způsobili i kůrovcovou kalamitu, a to je jeden ministr životního prostředí Martin Bursík,“ uvedl. Prezident poté připomněl výrok Bursíka (SZ), který v minulosti při interpelacích ve Sněmovně prohlásil, že je přítelem kůrovce.

Hejtmanovi kraje dal prezident hodinky. „Jsou číslované, je jich jen dvacet v sérii, toto je číslo 19 z 20, takže je nekoupíte a můžete je jen dostat,“ řekl podrobnosti k daru šéf hradního protokolu Vladimír Kruliš.