Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kubera začne bojovat o Hrad. Ukázal potřebné podpisy senátorů

Do boje o Hrad může vstoupit místopředseda Senátu za ODS Jaroslav Kubera. „Zajistil jsem si potřebné podpisy senátorů. Mám jich víc, než je zapotřebí. A ještě další senátoři mi to podepíšou,“ řekl. Poprvé ukázal listinu s podpisy pro jeho kandidaturu, na níž je patnáct jmen. A to nejen senátorů za ODS, ale i z klubů ČSSD, KDU-ČSL a hnutí ANO.

Pro prezidentskou kandidaturu přitom stačí deset podpisů senátorů nebo dvacet poslanců či 50 tisíc podepsaných občanů pod peticí. Dvacet podpisů poslanců se ještě Kubera pokusí sehnat, jen tak pro forma.

„Mám to připravené a rozhodnu se na poslední chvíli,“ řekl Kubera iDNES.cz. „Dosavadní kandidáti mě neoslovují, stále čekám, že se objeví ještě jiní kandidáti, zejména po volbách do Poslanecké sněmovny,“ uvedl senátor, který je také primátorem Teplic.

Popd

Pro ODS jsou teď klíčové volby do Poslanecké sněmovny a teprve po volbách bude volbu na Hrad řešit.

V minulé volbě hlavy státu kandidoval za ODS Přemysl Sobotka, ale pohořel. Kubera je populárním občanským demokratem, dlouholetým primátorem Teplic a velkým odpůrcem zákazu kouření v restauracích.

„Pokud někdo kandiduje, tak jeho cílem má být zvítězit, ale ne tím, že porazí toho soupeře, ale že nabídne voličům to, co je správné,“ řekl serveru Kubera.