Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Kvůli neschválení žaloby na Zemana svolává Milion chvilek další demonstraci na Letnou

Neschválení ústavní žaloby na prezidenta Miloše Zemana, jeho příslib udělení abolice premiéru Babišovi a také zastavení kauzy Čapí hnízdo. To jsou podle spolku Milion chvilek pro demokracii důvody ke svolání další demonstrace na pražské Letné. Spolek na svém webu uvedl, že demonstrace je naplánována na 16. listopadu od 14.00 hodin.

„Čeho jsme byli svědky od Letné? Prezidentova pohrdání Ústavou. Premiérovy slabosti. Překvapivého zastavení kauzy Čapí hnízdo. Pochybnosti vzbuzujícího odůvodnění. Neschválení ústavní žaloby na prezidenta. A konečně prezidentova příslibu, že v případě potřeby udělí Andreji Babišovi abolici,“ uvedl spolek.

„Důvodů zaplnit největší veřejné prostranství v zemi máme dnes ještě více než v létě. Je čas opět se postavit za demokracii. Je čas ukázat mocným, že jsme tady a že jsou pod drobnohledem. Je třeba jasně formulovat, co chceme, a také se o to zasadit,“ rozvádí Milion chvilek své cíle. Na 17. listopadu pak vyzval příznivce k demonstracím na náměstích a návsích po celé zemi.

Dosavadní protesty, které Milion chvilek uspořádal proti premiérovi Babišovi a za nezávislost justice, vyvrcholily červnovou demonstrací na letenské plání, která byla největší od roku 1989. Podle organizátorů na ni dorazilo čtvrt milionu lidí, mobilní operátora  T-Mobile podle vytížení sítě odhal účast až na 283.000 lidí.