Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Lékař doporučil Zemanovi hospitalizaci, ten odmítl. V pátek se prezident chystá k volbám

Prezidenta Miloš Zemana v pondělí navštívil v Lánech ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral. Zemanovi doporučil návrat do nemocnice, což měl prezident odmítnout. Vedoucí kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář uvedl, že šlo o pravidelnou návštěvu a hospitalizace prezidenta se nyní neplánuje.

Spekulace o zdravotních komplikacích či dokonce smrti prezidenta vyvrací také jeho tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. „Pan prezident pracuje v Lánech, včera se věnoval přípravám oslav 28. října, podepsal dekrety vyznamenaných. V pátek se pan prezident chystá volit. Podrobnosti oznámíme zítra odpoledne. Pan prezident se též připravuje na povolební vyjednávání, už vzniká plán schůzek,“ oznámil.

Prezident už léta tradičně volí v místě svého trvalého bydliště ve volební místnosti na Základní škole Brdičkova pražských Stodůlkách. Již dříve avizoval, že letos svůj hlas dá vládnímu hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Zeman dlouhodobě propaguje povinnou volební účast.

V neděli pak prezident vystoupí v živém vysílání pořadu Partie na stanici CNN Prima News, kde se vyjádří k výsledkům voleb. Občané tak budou mít příležitost přesvědčit se o zdravotní kondici hlavy státu. Veřejnost Zemana naposledy viděla na fotografiích z minulého týdne, kdy absolvoval několik schůzek a mimo jiné oslavil 77. narozeniny.