Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Lékař vysvětlil možnou příčinu Zemanova podivného chování

Po státní návštěvě Slovenska se čím dál víc spekuluje o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Na tamní tiskové konferenci se Zeman choval zvláštně. Kymácel se ze strany na stranu, kroutil se a v očích se mu zračil nepřítomný pohled. Alkohol lze v tomto případě vyloučit.

Z informací deníku FORUM 24 vyplývá, že prezidenta trápí stále se zhoršující zdraví. Výsledkem je Zemanovo nevhodné chování na veřejnosti. Toho se nevyvaroval ani u příležitosti oslavy 100. výročí od založení Československa.

Lidé Zemanovi blízcí si o něj dělají starosti a prezident prý nedbá jejich rad. Do okruhu blízkých spolupracovníků Zemana se samozřejmě počítají Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Oba pánové čelí pohrdání od současného premiéra. Navíc po druhém kolem prezidentských voleb a Zemanově vítězství došlo ke značnému oslabení jejich moci. Médii se také šíří informace, že se snažili s hlavou státu o Babišovi a jeho probabišovské politice promluvit, výsledek byl ale neúspěšný.

Podle nejmenovaného lékaře Zeman trpí ischemicko-vaskulární demencí. Ta se projevuje nedostatečným okysličováním mozku a způsobuje ztrátu kontroly. Existují určité fáze této nemoci. V některých může být pacient hrubý, tomu se pak říká nemoc sprostých dědečků. Nemoc ovlivní i funkci komunikace a kontinence. Základním rysem takového postižení je pak porucha myšlení a úsudku. Nabízí se tedy otázka, zda právě proto Zeman trpí Babišovo jednání a nechává se jím manipulovat.

O prezidentově zdraví se diskutuje již delší dobu. Padaly diagnózy typu rakoviny, z domněnek se ale nikdy nestala fakta. Lékaři totiž rakovinu vyvrátili. Z Pražského hradu se stále ozývá, že je pan prezident „zdravý jako řípa“. Tiskový mluvčí hradu Jiří Ovčáček se veřejně obořil na šéfredaktora deníku Pavla Šafra, který přišel s údajnou diagnózou vaskulární demence. Ovčáček doslova napsal: „Šafrovy zvratky slušné lidi nezajímají“.