Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Zeman na dovolené

Letní dovolená na Vysočině – prezident se projel na člunu a navštívil pramen Oslavy

Prezident republiky po dvoutýdenním úřadování na Pražském hradě pokračuje v další části své dovolené – tentokrát na své oblíbené Vysočině. Díky příznivému počasí se letos Miloš Zeman dostal také k tradiční projížďce na Veselském rybníku poblíž své chalupy v Novém Veselí. Mimo četby a odpočinku prezident navštívil také pramen řeky Oslavy.

„Léto, dovolená, Vysočina,“ napsal prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček k několika snímkům z plavby hlavy státu po Veselském rybníku. Zeman bude na Vysočině podle Ovčáčka „pár dnů“. „Jaký bude program, to záleží plně na panu prezidentovi,“ dodal. Ve středu by měl být Zeman zpět na Pražském hradě, protože ho čeká schůzka s americkém ministrem zahraničí Mikem Pompeem.

Prezident zavítal kromě rybníka také do lesa, a to k nově opravenému prameni, který v minulosti „spoluobjevil“, jak sám říká. „Vypravil jsem se dnes k turistickému prameni řeky Oslavy. Po nedávném poničení vandaly byl starostou Nového Veselí Zdeňkem Křivánkem a jeho kolegy krásně opraven. Děkuji za skvěle odvedenou práci!“ citoval mluvčí prezidenta. Zeman se v minulosti u pramene pravidelně scházel se svými přáteli, účastnil se i pochodů, které pořádal místní TJ Sokol. 

Do Nového Veselí na Vysočině Zeman jezdí každoročně, v posledních letech ale začal více volna trávit na zámku v Lánech, který slouží jako venkovské prezidentské sídlo. V obci si také staví dům, do kterého by se chtěl nastěhovat po skončení prezidentského období.