Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Hilšer prezidentem

Marek Hilšer chce znovu kandidovat na prezidenta, opět bude sbírat podpisy

Senátor Marek Hilšer dnes oficiálně oznámil, že chce v roce 2023 znovu kandidovat na prezidenta. Stejně jako v minulé volbě tak učinil jako první, a o prezidentské křeslo chce znovu bojovat jako občanský kandidát – tedy nominovat se 50.000 podpisy občanů. Poměrně časné oznámení kandidatury odůvodnil Hilšer tím, že se ho na kandidaturu lidé často ptají.

„Chci naplňovat vizi, které věřím. Vizi České republiky, která stojí na lidech, kteří se nebojí problémů, které přináší současný svět, a spíše než jako hrozbu je vnímají jako příležitost. Na lidech, kteří se nebojí naslouchat, protože ví, že úspěch je založen a rodí se ze vzájemného respektu a spolupráce, kteří se nebojí vyžadovat, že stát a jeho instituce mají lidem sloužit, a ne, aby to bylo naopak,“ prohlásil Hilšer.

Senátor na tiskové konferenci uvedl, že plánuje objíždět regiony a začít se sběrem potřebných podpisů. „Je to cesta, která mi dává smysl, protože za svoje zvolení nebudu vděčit žádným stínům v pozadí, ale pouze svým voličům,” vysvětlil Hilšer, proč si vybral pro těžší variantu nominace. Při minulé kandidatuře mu podpisy od občanů nakonec nestačily, získal jich 43 850, potřeba jich je 50 000. Cestu do voleb mu pak otevřely podpisy 11 senátorů. V prezidentské volbě nakonec skončil na pátém místě.

S jakým programem hodlá vést svou kampaň senátor Hilšer neprozradil, naznačil ale, že lidé to mohou usoudit z jeho práce v Senátu. „Je předběžné vykládat karty na stůl z hlediska programu. Horká kampaň teprve přijde, toto beru jako předpolí pro lidi, aby věděli, že kandiduji. Neplánuji nějakou rozsáhlou kampaň,“ řekl.