Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Michal Horáček podal trestní oznámení na komunistického poslance Ondráčka

Prezidentský kandidát Michal Horáček v úterý podal trestní oznámení na poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM), který se měl dopustit trestného činu pomluvy. Pomluva má spočívat v tom, že bývalý příslušník Pohotovostního pluku SNB, který se účastnil i zásahů proti studentům na Národní třídě v listopadu ´89 obvinil Michala Horáčka ze spolupráce s StB.

Nutno připomenout, že Michal Horáček se před několika týdny důrazně postavil proti jmenování Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS (Generální inspekce bezpečnostních sborů).

Pomluvy se měl Ondráček dopustit v rozhovoru pro portál Eurozprávy, který byl zveřejněn v polovině prosince. Poslanec Ondráček v rozhovoru řekl, že „Horáček je podle dostupných informací bývalý vekslák a spolupracovník StB s krycím jménem Sázkař.“ Tyto v uvozovkách dostupné informace čerpal Ondráček z Horáčkova volebního webu, kde je ale zároveň zveřejněno Horáčkovo negativní lustrační osvědčení.

„Panu Ondráčkovi musí být z těchto materiálů známo, že jsem nebyl členem KSČ, nebyl jsem politicky aktivní a spolupráci s StB jsem odmítl,“ uvedl Michal Horáček. Za absurdní pak považuje, že 28 let poté, co se zapojil do takzvané sametové revoluce, se „musí soudně dožadovat omluvy od člověka, který byl v předrevolučním období členem pohotovostního pluku a mlátil demonstranty obuškem.“

Poslanec Zdeněk Ondráček na podání trestního oznámení reagovat nechce. „Nemíním dělat panu Horáčkovi předvolební kampaň,“ řekl.