Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miloš Zeman: Greta Thunberg je hysterka, která by se měla vrátit do školy a učit se

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro časopis Mosty ostře pustil do aktivistky Grety Thunberg. Prohlásil, že Greta je hysterka a měla by se raději učit. Zeman se také netajil tím, že je zastáncem tradiční rodiny a že dvě krávy nemohou zplodit jedno tele.

„Greta Thunbergová je dle mého názoru hysterka, která by se měla vrátit do školy a učit se. Ale to, že jí naslouchají politici na významné úrovni, svědčí o této hodnotové krizi. Ne to, že existuje, ale to, že je jí nasloucháno. Viděl jsem v televizi záznam jejího vystoupení, jak tam poštěkávala, tak jsem si jen ověřil, že je opravdu hysterka,“ řekl Zeman s tím, že se mu nelíbilo vystoupení Grety v televizi.

Miloš Zeman je také velkým podporovatelem tradiční rodiny. „Já jsem pro klasickou standardní rodinu. Ministr zemědělství mi řekl, že se ještě nestalo, aby dvě krávy zplodily jedno tele,“ vysvětlil.

Prezident v rozhovoru také zmínil, co považuje za největší politický úspěch svého života. „Za úplně největší úspěch svého politického života považuji, že jsem převzal sociální demokracii se 7% a dovedl ji na 32% a do Strakovy akademie hlavním vchodem. To se nikomu jinému nepodařilo, protože bohužel moji nástupci, možná trochu s výjimkou Jiřího Paroubka, byli ne zcela kompetentní,“ odpověděl.