Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Miloš Zeman uctil památku Karla Gotta, který by dnes oslavil 81. narozeniny

Památce zesnulého zpěváka Karla Gotta se dnes v den jeho nedožitých 81. narozenin přicházeli od rána poklonit fanoušci různých generací na hřbitov na pražských Malvazinkách. Také prezident si na zpěvákovo výročí vzpomněl a ke zpěvákově hrobu poslal kytici s trikolórou a stuhou s nápisem Prezident republiky Miloš Zeman.

Prezident Miloš Zeman je momentálně na dovolené, a proto o doručení kytice požádal zástupce Odboru protokolu Pražského hradu Martina Křenovského. Miloš Zeman si podle svých slov Karla Gotta velmi vážil. Letos mu 28. října in memoriam předá Řád Bílého lva. 

Karel Gott zemřel 1. října 2019 doma v kruhu své rodiny. Zpěvák v polovině září minulého roku oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016 a 2015, kdy mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin. 

Poslední rozloučení s několikanásobným Českým slavíkem proběhlo 11. října 2019 na pražském Žofíně. Vzdát hold a naposledy se rozloučit se zpěvákem přišlo tehdy skoro 50 tisíc lidí.