Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Mluvčí Ovčáček získal posilu, informovat o činnosti kanceláře bude bývalý mluvčí Prahy 10

Tiskový odbor Kanceláře prezidenta republiky letos získal novou posilu. Bývalý mluvčí Prahy 10 Vít Novák pomáhá vedoucímu odboru Jiřímu Ovčáčkovi. Ten by se měl podle svého vyjádření nyní soustředit hlavně na tlumočení názorů prezidenta Miloše Zemana veřejnosti, zatímco Novák s novináři komunikuje o činnosti kanceláře.

„Kancelář prezidenta republiky vykonává řadu zajímavých činností, což si žádalo speciální přístup. Věc je optimální,“ uvedl Ovčáček. Zároveň upřesnil, že nyní se může plně věnovat komunikaci práce a stanovisek prezidenta republiky. Dělba práce je podle něj ku prospěchu veřejnosti.

„Kolega má v rámci Odboru tiskového, který vedu, na starosti komunikaci činností Kanceláře prezidenta republiky,“ vysvětlil roli nového mluvčího Jiří Ovčáček. Dodal, že tiskový odpor KPR má celkem 6 zaměstnanců včetně ředitele a pracovníka knihovny. „Jsem pracovník tiskového oddělení. Budu pomáhat s komunikací, která se týká Kanceláře prezidenta republiky jako úřadu,“ uvedl Novák a upřesnil, že nastoupil už na jaře.

Bývalý novinář Vít Novák pracoval dříve jako tiskový mluvčí Prahy 10. kde mimo jiné komentoval problém kolem povolení k dostavbě Mynářovy vily ve Strašnicích. Že by ale práci na Hradě dostal kvůli tomu, Novák odmítl. „Je to prostě náhoda. Komentoval jsem mnoho podobných staveb na Praze 10. Tato nebyla jediná,“ uvedl.