Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Motejlek poslal kandidátovi Drahošovi o 300 tisíc korun více než duo Pudil a Dobrovský!

Jeden z favoritů na vítězství v prezidentských volbách 2018 Jiří Drahoš prožívá perné chvíle. V současnosti se potýká s falešným obviněním ze spolupráce s StB, načež předložil osvědčení z roku 1992 jako důkaz o uvádění lživých informací o jeho osobě. Na svých webových stránkách napsal, že pracoval jako řadový vědec až do roku 1989, a že odmítl vstoupit do komunistické strany a spolupracovat se Státní bezpečností.

Na druhou stranu se Drahošovi velmi daří v jeho volební kampani. Podle dostupných průzkumů má větší šanci na výhru než současný prezident Miloš Zeman. Navíc se mu dostává i značné finanční podpory od různých českých podnikatelů. Například Miroslav Motejlek, který provozuje společně s Petrem Skočdopolem server se zpravodajským zaměřením z českého a slovenského podnikání s dostupným obsahem pouze pro předplatitele, poslal Drahošovi na jeho transparentní účet 800 tisíc korun. Podnikatel Motejlek tak předběhl Pudila a Dobrovského, kteří mu zaslali 500 tisíc korun pouhý den předtím.

Pudil a Dobrovský jsou zajímavými osobnostmi ve světě podnikání, jednak spolu založili společnost bpd partners, která se soustředí na nemovitosti a účetnictví, dále řídí neziskovou organizaci Post Bellum, jejímž majoritním projektem je sbírka Paměti národa o svědectví lidí, kteří si prošli totalitním režimem ve 20. století.

Adeptům do Poslanecké sněmovny se transparentní účty také plní ve velkém. Ovšem tím, že jsou komukoli přístupné, stávají se někteří politici terčem posměchu. Kupříkladu Stanislav Bastl poslal na takovýto účet 11 haléřů hnutí ANO s nehezkým vzkazem o ´´žádné koblize, žádné kampani´´.