Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Neznám hloupějšího člověka, než je český novinář, prohlásil Zeman u Soukupa

Prezident Miloš Zeman se v rámci svého pravidelného rozhovoru na TV Barrandov opět vyjádřil k aktuálním tématům. Uvítal odkup mediální společnosti CME, respektive televize Nova finanční skupinou PPF Petra Kellnera. Pozastavil se u výročí 28. října a opět nešetřil ostrými slovy na adresu českých novinářů.

„Když říkám, že jsou novináři hlupáci, tak teď to dokázali dvakrát, když tvrdili, že během svého projevu budu abdikovat. Neznám hloupějšího člověka, než je český novinář,“ prohlásil prezident. Za hlupáky zástupce médií označil také kvůli tomu, že prý čekali u střešovické nemocnice, kde byl několik dní hospitalizován s očekáváním, že jim nemocnice oznámí, že tam zůstane. „Novináři jsou jako tasemnice, jen z nich vycházejí další a další články, nenastudují si zákony a příslušné materiály, ani chudáčci nevědí, co se jim líbí a nelíbí, možná podle toho, zda je platí Bakala nebo někdo jiný,“ nebral si servítky.

Jednou z hlavních zpráv uplynulého týdne byla akvizice TV Nova finanční skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Zeman jeho nákup uvítal. „Jsem rád, že k tomu dochází, jedna z nejznámějších českých televizí bude mít úspěšného českého vlastníka, nikoli bakalovského,“ řekl spokojeně. Kritická slova některých novinářů, že tím chce získat politický vliv, smetl ze stolu se slovy, že nějaký nekvalifikovaný „novinářík“ opět jen závidí.

V závěru rozhovoru Miloš Zeman znovu odsoudil tureckou ofenzivu v Sýrii, stejně jako již učinil v projevu v Poslanecké sněmovně. „Tohle je normální agrese a okupace. Najde se zase ‚Turek‘, který bude říkat, že turecké tanky nikoho nezabily a byly to dopravní nehody, že?“ řekl v narážce na nedávné vyjádření komunistického poslance Grospiče, který označil oběti okupace v roce 1968 za oběti „dopravních nehod“.