Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ovčáček: Jestli bude Babiš válčit se Zemanem, špatně skončí

Novinářka Helena Šulcová na svém YouTube kanálu uveřejnila rozhovor s mluvčím prezidenta republiky Miloše Zemana Jiřím Ovčáčkem. Hovořili o tom, proč Zeman zatím nejmenoval nového ministra kultury místo Antonína Staňka (ČSSD) a také o spojenectví Babiš – Zeman.

“Naučte se to, že všechny věci se musejí rozvažovat velice pečlivě, než uděláme nějaký krok, přemýšlejme o něm. Nepodléhejme tomu, že je dnes všechno na sociálních sítích, nepodléhejme tomu. Politika přece nemůže být takhle uspěchaná. Prezident republiky přistupuje velice zodpovědně k celé té záležitosti a samozřejmě nebude podléhat tomu, že musí hned něco udělat,“ pokračoval Ovčáček.

K nevýraznému vystupování Andreje Babiše během vládní krize Ovčáček uvedl, že Babiš podle něj není slabý premiér. “Pan premiér je silný právě ve spojenectví s panem prezidentem a všechny tyto komentáře míří k jedné jediné věci. Snaží se pana premiéra donutit k tomu, aby vyhlásil válku panu prezidentovi,“ řekl Ovčáček. Podle jeho názoru válku Zemanovi kdysi vyhlásil dnes již bývalý premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Poukázal na to, že po této válce získala ČSSD ve volbách sedm procent hlasů.

„Já vám prozradím jednu věc, o které jsem skálopevně přesvědčen. Kdyby Andrej Babiš vyhlásil válku panu prezidentovi, tak hnutí ANO klesne pod 20 procent,“ uzavřel Ovčáček.