Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Ovčáčka rozzuřil vandalismus v centru Prahy

Neznámý vandal před týdnem přestříkal růžovou barvou pomník Rudé armády před Pražským hradem. Rozzuřil tím prezidentova tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka, který k události napsal: „Nějaký dobytek zneuctil pomníček osvoboditelů naší vlasti před Pražským hradem. Emanuel Moravec se radostně směje v pekle.“ Mluvčí se tehdy chopil hadříku a zveřejnil fotografii, jak tento pomníček vlastníma rukama čistí.

Kazisvět se ale po pár dnech vrátil a pomník rudoarmějců znovu poničil, tentokrát vážněji. Ukradl z něj rudou hvězdu, který byla umístěna v horní části pomníku. Hradní mluvčí se vyjádřil, že „fašistické svině, které jsou v české společnosti čím dál hlasitější – za mlčení většiny politiků –  definitivně zničily pomníček osvoboditelů před Pražským hradem, který jsem nedávno pomáhal čistit. Nahlásili jsme to okamžitě Policii ČR.“

Ovčáček svůj vztek neskrýval ani před novináři. Od jednoho z nich totiž padl dotaz, zda si pachatel odnesl jen rudou hvězdu, nebo zda pomník ještě jinak poničil. „Svět pokřivených hodnot českých mainstreamových novinářů, tzv. elit a celkově té tzv. liberální levice krásně ilustruje aktuální novinářský dotaz, který jsem obdržel. Urvání rudé hvězdy z pomníku osvoboditelů se těmhle zdá málo!“ reagoval mluvčí.

Tiskový mluvčí pražské policie Tomáš Hulan potvrdil, že událost prošetřují. „O jaký delikt se v dané věci bude jednat, to nyní zodpovědět nemohu, neboť ke stanovení odpovídající právní kvalifikace bude nutné reálné vyčíslení vzniklé škody ze strany vlastníka pomníku,“ dodal.