Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Podnikatel Vladimír Boštík získal přes 60 tisíc podpisů v rámci své prezidentské kampaně!

Podnikatel a bývalý starosta Vraclavi Vladimír Boštík oficiálně oznámil svoji kandidaturu minulý týden v úterý. Dokonce získal přes 60 tisíc podpisů, čímž se dostal za povinnou hranici, aby mohl vstoupit do prezidentských voleb. Přesáhl limit s podpisy stejně jako jeho protikandidáti Michal Horáček nebo Jiří Drahoš.

Boštík se nechal slyšet, že tajemství svého úspěchu vidí v nabytých zkušenostech z cestování po celé České republice v rámci své profese, kde zároveň sbírá i podpisy. Konkrétně jezdí po firmách od Špindlerova mlýna po Brno. Boštík navštíví každodenně přes 40 firem, kde při svém odchodu nechává archy na petici, na které se mohou zájemci podepsat. Dalšími pomocníky při sbírání jsou Boštíkovi kamarádi a dobrovolníci. Za svoji velikou výhodu Boštík považuje přímý kontakt s voliči, když například cestuje rychlíkem z Pardubic do Prahy, kde je schopen sehnat až 80 podpisů.

Narozdíl od protikandidátů se prezentuje pouze letákem, ve kterém píše o tom, co by rád prosadil. Někteří prezidentští adepti totiž volí cestu zviditelňování se a používají stánky s bannery. I když se mu podařilo překročit hranici povinných 50 tisíc podpisů, Boštík je rozhodnutý dojít k číslu 150 tisíc. Bojí se, že nasbíráním nízkého počtu podpisů by mohlo dojít k vyřazení. Ostrou fázi kampaně odstartuje po podzimních sněmovních volbách.

Včetně podpisů si Boštík také zřídil tzv. transparentní účet, do kterého chce vložit desetitisíce korun, jelikož z minulosti splácí dluhy ve výši téměř 6 miliónů korun. V případě, že sežene sponzory, představí svůj další program, který se pohybuje ve statisících. Jak sám říká, obklopuje se rádci z řad významných lidí, které ale odmítá konkrétně jmenovat.