Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Potvrzeno! Petr Hannig je nový kandidát na Hrad

Objevitel Lucie Bílé, hudebník a producent Petr Hannig ve středu oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Podle jeho slov chce navázat na politiku Miloše Zemana, avšak jinou formou chování. Jeho rozhodnutí podpořila i strana Národní demokracie.

Hlavní, na čem Hannig staví, je zachovat současnou politiku nynějšího prezidenta Zemana. Na tiskové konferenci například slíbil, že za jeho prezidentování nebude na Hradě vlát vlajka Evropské unie.

“Můj souhlas s kandidaturou byl dán tím, že další oficiální kandidáti jsou zcela odlišné politické orientace než současný prezident. A kdyby prezident Zeman z jakéhokoli důvodu nekandidoval, současná politika hlavy státu by nebyla zachována,” řekl Hannig o motivaci svého rozhodnutí ucházet se o funkci hlavy státu.

Jednasedmdesátiletý Hannig se o vstup do politiky pokoušel několikrát. Založil Stranu zdravého rozumu, která dnes působí pod názvem Rozumní, a od roku 2002 pravidelně kandiduje ve volbách do Sněmovny či Senátu. Loni při kandidatuře do Senátu v Praze 11 získal 2,3 procenta hlasů, jeho strana ve sněmovních volbách v roce 2013 získala 0,3 procenta hlasů. Před pěti lety Hannig na prezidenta nekandidoval.

Miloš Zeman, který v roce 2012 v historicky první přímé volbě získal 54,8 % hlasů a stal se tak prezidentem České republiky, chce své místo prezidenta obhájit.

Dalšími kandidáty jsou například sochař a krajinný architekt Emil Adamec, textař a producent Michal Horáček, lékař Marek Hilšer nebo fyzikální chemik Jiří Drahoš.