Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad během dnů otevřených dveří navštívilo přes 32 tisíc návštěvníků

Po nuceném dvouměsíčním uzavření vyhlásil Pražský hrad ve dnech od 29. května do 1. června vstupné do všech návštěvnických objektů zdarma. Přístupný byl Starý královský palác, katedrála sv. Víta, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, Rožmberský palác, expozice Příběhu Pražského hradu, Svatovítský poklad a výstava v Královském letohrádku. Vedení Pražského hradu tak chtělo povzbudit turistický ruch na nejnavštěvovanější památce v zemi.

Návštěvníkům navíc z prezidentského balkonu jako překvapení zahrála každý den několik skladeb Hudba Hradní stráže a na nádvoří byly vystaveny automobily užívané k přepravě prezidenta republiky a jeho doprovodu.

„Vstupu zdarma do všech návštěvnických objektů využilo v posledních 4 dnech přes 32 tisíc návštěvníků. Jsme rádi, že se Češi na Pražský hrad vrací a již nyní připravujeme další akce, které budou návštěvnost podporovat,“ uvedl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. „Máme radost z toho, že se Češi vrací na Hrad, děláme pro to maximum,“ dodal.

Pro návštěvníky je například do 30. září 2020 připraveno zvýhodněné vstupné na vyhlídkovou věž katedrály. Vedení kanceláře prezidenta republiky také dočasně zrušilo plošné vstupní kontroly.

V rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru Hrad stanovil maximální kapacitu svých objektů tak, aby na deset metrů čtverečních připadla jedna osoba. Do katedrály sv. Víta tak bude vpuštěno v jeden okamžik nejvíce 250 lidí, do Vladislavského sálu 200, do Zlaté uličky 130.