Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad je světově nejfotografovanějším hradem na sociálních sítích

Společnost Stokemont.com sestavila na základě svého průzkumu žebříček deseti hradů a zámků z celého světa, které se těší největší přízni uživatelů sociální sítě Instagram. Průzkum vycházel ze statistik, kolik má jednotlivý hrad či zámek zveřejněných a označených fotografií. S velkým náskokem jednoznačně vyhrál Pražský hrad, a to s více jak 600 tisíci hashtagy.

Na druhém místě se hrad ve skotském Edinburghu. Tato historická pevnost, která dominuje panoramatu hlavního města Skotska, měla v době průzkumu na Instagramu 581 111 hashtagů. Až třetí je pohádkový německý zámek Neuschwanstein, známý z několika pohádek a filmů, který tak měl na svém kontě „jen“ 390 457 hashtagů.

Letní sídlo anglické královny, hrad Windsor se umístil na čtvrtém místě. Tento druhý největší obývaný hrad na světě, a také nejdéle soustavně obývaný hrad (již od dob Viléma I. Dobyvatele), měl na Instagramu 388 855 označení. Zajímavostí je, že se po Pražském hradu jedná o druhý největší obývaný hrad na světě, a také nejdéle soustavně obývaný hrad.

V TOP 10 se tak umístily i Budínský hrad v maďarské Budapešti, středověký komplex paláců a pevností maurských panovníků Granady Alhambra nacházející se na území jižního Španělska, Leeds Castle anglickém Kentu a hrad Bran a zámek Peleș, které jsou oba na území Rumunska.