Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad se dnes po půl roce kompletně otevřel veřejnosti

Areál Pražského hradu včetně návštěvnických objektů a výstav se v pondělí 3. května 2021 kompletně otevřel veřejnosti. Ode dneška tak bude možné vstupovat do prostranství Hradu denně od 6 do 22 hodin, zahrady a horní část Jeleního příkopu jsou otevřeny již od dubna, každý den od 10 do 18 hodin. Návštěvníkům bude k dispozici infocentrum na III. nádvoří a prodejna vstupenek u Zlaté Uličky.

Na Pražském hradě se po půlroční odmlce otevřou také brány dvou výstav. V hradní Jízdárně se koná výstava Comenius zaměřená na Jana Ámose Komenského včetně jeho originálních rukopisů či šestimetrového obrazu Alfonse Muchy, součásti Slovanské epopeje. Další výstava s názvem “Grafika roku 2020” je zpřístupněna v Císařské konírně.

Došlo také ke kompletnímu obnovení všech vstupů do areálu Pražského hradu. Vstupovat je nyní možné přes Prašný most, ulicí U Belvedéru, Horním Jelením příkopem, přes IV. nádvoří, I. nádvoří nebo Opyš. Jediné omezení se týká maximálního počtu návštěvníků v jednotlivých objektech, který stanovují hygienická opatření dle metrů čtverečních a zákazu skupinových prohlídek.

„Reagujeme tak na rozhodnutí vlády, které se týká čtyř regionů včetně Prahy. Jsme velmi rádi, že můžeme na Pražském hradě opět přivítat návštěvníky. Můžeme jim nabídnout zajímavý program včetně dvou nových výstav. Zároveň jsme připravili opatření, která nám umožní respektovat platná hygienická opatření omezující počet návštěvníků v objektech. Vše je připraveno a zvu všechny, ať se přijdou na Pražský hrad podívat,” zve návštěvníky vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.