Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Pražský hrad ukončil letní turistickou sezonu, bude pokračovat v rekonstrukcích

Poslední říjnový víkend s sebou přinesl také konec letní turistické sezóny na Pražském hradě a začátek té zimní. Počínaje 1. listopadem se zkracuje otevírací doba návštěvnických objektů, končí venkovní expozice a uzavírají se zahrady. Návštěvnický klid využije Správa Pražského hradu k pokračování v rekonstrukcích, např. vnějších částí budov ve Vikářské ulici.

Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku mohou po celou zimu návštěvníci obdivovat v době od 9:00 do 16:00 hodin. Katedrála sv. Víta bude v zimním období otevřena od pondělí do soboty v čase 9:00 až 16:00, v neděli od 12:00 do 16:00.

Zahrady Pražského hradu čeká zazimování, budou proto jako každý rok uzavřeny, včetně Horního Jeleního příkopu. Výjimkou je Zahrada Na Baště, která je přístupná denně od 6:00 do 22:00. Královská zahrada je z technických důvodů uzavřena již nyní. Stejně tak vstoupí do období zimního odpočinku Zámecký park v Lánech. 

Po loňské důkladné rekonstrukci Vladislavského a Španělského sálu a opravě parkánových hradeb letos dělníci přistoupí k renovaci některých vnějších částí Pražského hradu. Dělníci se letos zaměří zejména na Vikářskou ulici u katedrály sv. Víta. Opravovat se bude také dlažba na II. nádvoří Pražského hradu, kde se letos odehrála vzpomínková akce se 30 tisíci svíčkami za oběti covidu.