Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident bude v pondělí jednat s Babišovou vládou, pracovní oběd proběhne v Lánech

Prezident Miloš Zeman bude v pondělí jednat na zámku v Lánech s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministry jeho vlády. Pracovní oběd bude podle vládní mluvčí Jany Adamcové fakticky náhradou za tradiční novoroční oběd se členy vlády, který se letos kvůli koronaviru neuskutečnil.

Podle Zemanova tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka půjde o přátelské pracovní jednání, které se bude věnovat aktuálnímu domácímu i zahraničnímu dění. Obdobné jednání absolvovali členové vlády se Zemanem loni v únoru, kdy na zámek Lány vydali společně autobusem ze Strakovy akademie. Řešili tehdy dopady zejména počínající koronavirové epidemie na ekonomiku, dotace na solární elektřinu nebo sestavování státního rozpočtu.

Adamcová uvedla, že ministři tentokrát nevyrazí společně autobusem, ale auty. „Jednání bude trvat přibližně hodinu a půl. Jedná se vlastně o tradiční novoroční oběd se členy vlády, který byl ale letos kvůli pandemii několikrát odložen,“ dodala.

Členové kabinetu začnou své řádné zasedání v 11:00 místo obvyklých 14:00 a po poledni vyrazí na schůzku s hlavou státu. Na pondělním zasedání by měla vláda projednat plán testování na koronavirus ve školách po zářijovém návratu dětí do lavic či umožnit využívání chirurgických roušek místo respirátorů v hromadné dopravě a vnitřních prostorech od 1. července.