Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident bude zítra úřadovat v Lánech, přijme ministryni Schillerovou, uvedl mluvčí

Prezident Miloš Zeman se podle vyjádření svého mluvčího Jiřího Ovčáčka po osmidenním rekondičním pobytu v nemocnici zotavil a naváže na plánovaný program. Ve středu by měl na zámku v Lánech absolvovat tři schůzky se zástupci vlády a opozice. Čeká ho návštěva ministryně financí Aleny Schillerové, předsedy ODS Petra Fialy a šéfa SPD Tomia Okamury.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v tiskové zprávě uvedl, že vyšetření prezidenta neodhalila žádné problémy, které by ho ohrožovaly na životě. Lékaři zjistili, že byl dehydratovaný a mírně vyčerpaný. „Plánovaný středeční program platí,” řekl mluvčí k již dříve avizovanému programu.

Dnes jej ještě v nemocnici navštívila manželka Ivana a kancléř Vratislav Mynář. Přišli i další pracovníci Pražského hradu, hradní protokolář Vladimír Kruliš přinesl dva velké koše s květinami, zřejmě určené personálu nemocnice jako poděkování. Kancléř Mynář odjel asi po hodině a čtvrt, Zemanová o něco později.

Aktuální pobyt v nemocnici je pro Zemana nejdelší za jeho působení v prezidentském úřadě. Naposledy byl hospitalizován letos 20. až 22. ledna. V nemocnici byl očkován proti koronaviru, poté v ní zůstal kvůli plánované preventivní lékařské prohlídce. Loni byl od 25. do 29. srpna v nemocnici kvůli zlomenině. Ve vojenské nemocnici se podrobil operaci paže, kterou si zlomil při pádu.