Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident dnes v Lánech povečeří s premiérem Babišem, hlavním tématem bude Havlíček

Prezident Miloš Zeman dnes večer na zámku v Lánech přijme premiéra Andreje Babiše (ANO). Zasednou ke společné večeři a budou hovořit o aktuálních politických tématem, dnes zejména o jmenování ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ministrem dopravy.

Setkání se uskuteční v rámci pravidelných schůzek hlavy státu s předsedou vlády, které se konají obvykle jednou za měsíc.

Zeman již avizoval, že bude chtít od premiéra Babiše slyšet, dokdy ministr Havlíček povede dvě ministerstva. K tomu, aby vedl dva resorty až do konce funkčního období kabinetu, mají totiž výhrady komunisté. Po středečním jednání s prezidentem předseda KSČM Vojtěch Filip oznámil, že pokud by se mělo jednat o trvalé řešení, KSČM by vyvolala s ANO dohodovací řízení o tom, zda mají komunisté i nadále menšinovou vládu ANO a ČSSD tolerovat.

Babiš se Zemanem spolu naposledy v Lánech jednali v polovině prosince, kdy mluvili třeba o odvolání ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Babiš také prezidentovi přivezl Národní investiční plán své vlády. Oba politici se poté setkali i na začátku ledna na novoročním obědě, kam letos netradičně pozvali kromě svých manželek i děti.