Aktuality

Čerstvé zprávy z Pražského hradu a zámku Lány

Prezident dnes večer navštíví fotbalový zápas Ligy mistrů Slavia Praha – Inter Milán

Ačkoli prezident Miloš Zeman nepatří mezi zapálené sportovní fanoušky, dnes večer učiní výjimku a navštíví fotbalový zápas prestižní Ligy mistrů. Na stadion v pražském Edenu dorazí podpořit domácí tým Slavia Praha proti italskému Inter Milán. Slavii dnes čeká klíčový zápas a úspěch jí může přinést naději na bohatě honorované další zápasy v nejvyšší evropské soutěži.

Na rozdíl od svého předchůdce Václava Klause se Miloš Zeman o sportovní dění nikdy příliš nezajímal, návštěva olympiády v Soči v roce 2014 byla v tomto ohledu velkou výjimkou. Proto je s podivem, že se rozhodl na dnešní zápas přijít podívat.

Ke Slavii má ovšem prezident speciální vztah. Klub totiž v současnosti vlastní čínský developer Sinobo a čínská státní firma CITIC, kterou Miloš Zeman zahrnuje mezi úspěšné čínské investice v České republice. Sám před dvěma roky na jaře přiznal, že fanouškem pražského klubu se stal právě proto. „Vzhledem k tomu, že jsem podporovatelem čínských investic, a protože čínská společnost CEFC koupila Slavii, a nikoli Spartu, jsem tedy příznivcem Slavie. A všiml jsem si, že je teď první,” uvedl tehdy v pořadu Týden s prezidentem.

Prezident klubu Slavia Jaroslav Tvrdík informaci o návštěvě hlavy státu sice nepotvrdil, nicméně řekl, že hlava státu je na významné zápasy jeho pražského klubu stejně jako další přední politici vždy zvána. Sdílnější nebyl ani prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který novinářům na přímou otázku odpověděl: „nechte se překvapit“. Podle neoficiálních informací je však prezidentova účast na večerním utkání jistá.